Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

Облеката што ја носите, автомобилиот кој го возите, ѕидовите во вашиот дом, можат да кажат многу за вашиот сексуален живот – клучот е во...

Fine Living

Пристигна пролетта, најубавата сезона, време е за уредување на терасите и дворовите. Со оглед на околностите, во следниот период најмногу време ќе поминуваме во...

ЛАЈФСТАЈЛ

Некои луѓе мислат дека бакнежот е физичко искуство, додека други пак со бакнежот ги изразуваат емоциите и блискоста со партнерот. Доживувањето на бакнежот зависи...

ЛАЈФСТАЈЛ

Совет за мажите кои планираат да се додворуваат на некого: јадете јаболко! Сериозно – според новата студија за еволуција и човечко однесување, жените се...

Совети за Секс и Врска

Терапевтите кои се специјалисти за брак можат да се сметаат и како вистински стручњаци на полето на разводот. Да бидеме искрени, тие често се...

Совети за Секс и Врска

Некои би рекле дека длабоката пенетрација знае да биде многу проблематична, секако, зависно од големината на партнерот. Но, од друга страна, знае да изнуди...