Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Љубителите на архитектурата знаат дека има многу убави домови во делот Џорџтаун во Вашингтон, но не сите можат да се поврзат со најпознатата прва...

Fine Living

Ако мене ме прашате, заколнет минималист, белата боја е апсолутно најсовршената боја на ѕидовите, најмногу затоа што совршено се вклопува во внатрешноста, без разлика...

Fine Living

Роберт Редфорд го продава својот ранч за коњи, во близина на Санденс, планинско одморалиште што го основал во Јута во текот на 1960-тите. Имотот,...

Fine Living

Стилот на парижанките е предмет на дебата со години. Французите добро го знаат рецептот за успех и го пленат окото со својот скромен стил...

Fine Living

Мадридските архитекти, Жил и Бартолом, го креираа овој дом со поглед на Медитеранот, кој е навистина единствен. Нивниот проект се вика House on the Cliff....

Fine Living

Пoткровните простори секогаш се третирале како да служат само за добивање на дополнителен простор во рамките на кровните конструкции. Во поново време ова се...

Fine Living

Млада дизајнерка сопственичка на овој стан од 40 метри квадратни успеала да вметне ненаметлива женственост во својот мал животен простор. Станот е светол и...

Fine Living

Пред извесно време беше презентиран најскапиот апартман во Холандија. Всушност, тоа е најскапиот апартман на оваа земја и се наоѓа во срцето на Амстердам,...

Fine Living

Кога архитект Ричард Маер гради својот трет станбен облакодер во Њујорк со поглед на реката Хадсон, ги воодушеви сите … Првите две негови 15...

Fine Living

Купувањето претставува задоволство , посебно за припадничките на понежниот пол. Многумина уживаат во купување нова облека. Освен празнењето на вашиот паричник како лоша страна...

Advertisement