Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Веројатно многумина од нас, до 2020 година, сонуваа за одмор на пуст остров, достапен само за нив и за никој друг… И тогаш се...

Fine Living

Во различните делови на светот кои ги поседува, најекстравагантните вили до сега видени, тешко е да се создаде ремек-дело што ќе се издвојува од...

Fine Living

Познатиот рапер, Џеј Зи, го прослави својот педесетти роденден со презентирање на едно буре коњак D’Usse 1969 Anniversaire Cognac во вредност од 5000 долари…...

Fine Living

The Budapest Cafe се отвори во Мелбурн со ентериерот на студиото за дизајн Biasol, инспирирано од естетиката на филмот „The Grand Budapest Hotel“ на...

Fine Living

Мадридските архитекти, Жил и Бартолом, го креираа овој дом со поглед на Медитеранот, кој е навистина единствен. Нивниот проект се вика House on the Cliff....

Fine Living

Пoткровните простори секогаш се третирале како да служат само за добивање на дополнителен простор во рамките на кровните конструкции. Во поново време ова се...

Fine Living

Млада дизајнерка сопственичка на овој стан од 40 метри квадратни успеала да вметне ненаметлива женственост во својот мал животен простор. Станот е светол и...

Fine Living

Пред извесно време беше презентиран најскапиот апартман во Холандија. Всушност, тоа е најскапиот апартман на оваа земја и се наоѓа во срцето на Амстердам,...

Fine Living

Кога архитект Ричард Маер гради својот трет станбен облакодер во Њујорк со поглед на реката Хадсон, ги воодушеви сите … Првите две негови 15...

Fine Living

Купувањето претставува задоволство , посебно за припадничките на понежниот пол. Многумина уживаат во купување нова облека. Освен празнењето на вашиот паричник како лоша страна...

Fine Living

Сигурно знаете која е Крис Џенер, кралица на семејството Кардашијан и според нејзиниот изглед, таа е вистинска бизнис жена… Искористувајќи ги своите вештини, мајката...

Fine Living

Замислете да имате огледало кое би Ве забавувало додека се шминкате или додека се подготвувате за на работа. Ве информира за најновите вести и...

Advertisement
Advertisement
Advertisement