Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Швајцарскиот бренд за луксузни часовници Bovet е повторно во центарот на нашето внимание, бидејќи тие штотуку лансираа нов, неверојатен модел со ограничено издание… Откако...

Fine Living

Сезоната на празници и радост е пред самиот агол, а со тоа, нè придоби и желбата да ги оставиме зад себе сите проблеми додека...

Fine Living

Географски, Дубаи се наоѓа директно во арапската пустина, но ако погледнеме што создадоа луѓето таму, тешко е да се поверува… Дубаи ја има најголемата...

Fine Living

Пејачката Никол Шерцингер одлучи да се исели од луксузната вила, која ја купи пред четири и пол години за 3,75 милиони долари. Откако вложи...

Fine Living

Мадридските архитекти, Жил и Бартолом, го креираа овој дом со поглед на Медитеранот, кој е навистина единствен. Нивниот проект се вика House on the Cliff....

Fine Living

Пoткровните простори секогаш се третирале како да служат само за добивање на дополнителен простор во рамките на кровните конструкции. Во поново време ова се...

Fine Living

Млада дизајнерка сопственичка на овој стан од 40 метри квадратни успеала да вметне ненаметлива женственост во својот мал животен простор. Станот е светол и...

Fine Living

Пред извесно време беше презентиран најскапиот апартман во Холандија. Всушност, тоа е најскапиот апартман на оваа земја и се наоѓа во срцето на Амстердам,...

Fine Living

Кога архитект Ричард Маер гради својот трет станбен облакодер во Њујорк со поглед на реката Хадсон, ги воодушеви сите … Првите две негови 15...

Fine Living

Купувањето претставува задоволство , посебно за припадничките на понежниот пол. Многумина уживаат во купување нова облека. Освен празнењето на вашиот паричник како лоша страна...

Fine Living

Сигурно знаете која е Крис Џенер, кралица на семејството Кардашијан и според нејзиниот изглед, таа е вистинска бизнис жена… Искористувајќи ги своите вештини, мајката...

Fine Living

Замислете да имате огледало кое би Ве забавувало додека се шминкате или додека се подготвувате за на работа. Ве информира за најновите вести и...

Advertisement
Advertisement