Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Иако спиењето изгледа како безопасна активност, што ни носи само добро, вистината е всушност малку поинаква. Можеме да ги користиме најдобрите козметички производи и...

Green Tea

Принципите на вегетаријанство и веганизам привлекуваат сè повеќе луѓе. Некои стануваат приврзаници на растителни диети од етички причини, некои – поради преференции на вкус,...

Green Tea

Дали сте чуле за шпагети од тиква? Тоа е тиква со средна големина од семејството Cucurbitaceae која има текстура на шпагети кога се пече...

Green Tea

Важен елемент на исхрана за време на студената сезона! Јогурт Пробиотиците (живи бактерии кои не се патогени или токсични за човечкото тело) се особено...

Совети за Здравје

Обемно истражување докажало дека доколку во својата исхрана имате премногу обработено месо, односно месни преработки како салами, кобасици, конзерви, паштети и слично, тоа може...

Совети за Здравје

Сексот е подобар од лековите наменети за лечење главоболка, тврдат германски експерти, истакнувајќи дека сексот потикнува лачење на ендорфин, природен телесен аналгетик кој делувајќи...

Совети за Здравје

Билкарите, народните лечители како и нашите баби  ја знаат огромната полза што човек може да ја извлече од растението – жолт кантарион. Екстрактите од...

Совети за Здравје

Кога веруваме или кога се молиме ние се поврзуваме со една неисцрпна, зрела, внатрешна сила. Ако посветиме само 5 минути на ден за молитва...

Advertisement
Advertisement