Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Пијалок од портокал и ѓумбир за подобар имунитет

Дали сте знаеле дека лековите против кивање и кашлање се насекаде околу нас? Научете како да направите здрави пијалоци кои се одлични сојузници во борбата против настинки. Ние ќе ви покажеме еден рецепт за брз и освежувачки пијалок, кој ќе ве држи во добро расположение, но и силни и спремни да ги нападнете вирусите.

Состојки:

*сок од два портокали

*сок од еден лимон

*ѓумбир со големина колку палецот( излупен)

*една лажица мед

*половина чаша вода, по потреба

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте ги.

Прочитај

Wall Street

Британската влада доцна во четвртокот објави дека ќе воведе задолжителнен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот по полноќ, на британските...

Route 66

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл...

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...