Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Домашен сируп од лимон: Се подготвува веднаш, a е чувар на вашето здравје

Може да се подготви од било кое сезонско овошје и не мора да се одлучите за едно, може да се подготвува и во комбинација.

Ние ви подготвивме рецепт за домашен сируп од лимон.

Состојки:

  • 20 лимони
  • 1,2 л вода
  • 1кг шеќер
  • Венилин шеќер по желба

Подготовка:

Убаво измијте го лимонот, изрендајте ја кората, а потоа исцедете го скокот.

Преку изренданата кора прелијте ја водата и оставете да отстои 24часа во фрижидер.

По 24 часа, во изренданата кора додадете го сокот од лимон, шеќер  и ванилин шеќер.

Гответе ја целата смеса со постојано мешање додека не забележите дека шеќерот се стопил.

Процедете ја смесата и добиениот сок ставете го во стаклено шише.

Чувајте го во фрижидер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали сте изненадени? Белите заби се идеални за убавината. И повеќето се стремат да ја постигнат познатата „холивудска насмевка“. Сепак, дали е тоа добро...

Cotton Club

Славниот актер, продуцент и производител на пенливо вино, се испроба во улогата на моден дизајнер, благодарение на новата соработка со брендот Brioni… Холивудскиот миленик...

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Advertisement