Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Домашен сируп од лимон: Се подготвува веднаш, a е чувар на вашето здравје

Може да се подготви од било кое сезонско овошје и не мора да се одлучите за едно, може да се подготвува и во комбинација.

Ние ви подготвивме рецепт за домашен сируп од лимон.

Состојки:

  • 20 лимони
  • 1,2 л вода
  • 1кг шеќер
  • Венилин шеќер по желба

Подготовка:

Убаво измијте го лимонот, изрендајте ја кората, а потоа исцедете го скокот.

Преку изренданата кора прелијте ја водата и оставете да отстои 24часа во фрижидер.

По 24 часа, во изренданата кора додадете го сокот од лимон, шеќер  и ванилин шеќер.

Гответе ја целата смеса со постојано мешање додека не забележите дека шеќерот се стопил.

Процедете ја смесата и добиениот сок ставете го во стаклено шише.

Чувајте го во фрижидер.

Прочитај

Wall Street

Британската влада доцна во четвртокот објави дека ќе воведе задолжителнен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот по полноќ, на британските...

Route 66

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл...

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...