Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Жолтиот чај го одложува стареењето и ги топи масните наслаги

Зарем има нешто подобро од чај кој го одложува стареењето, го нормализира крвниот притисок и ви овозможува витка фигура?

Жолтиот чај често се поврзува со зелениот бидејќи станува збор за иста билка – „Camelia Sinensis”.

Разликата помеѓу овие два чаја е во берењето на билката. Кога се подготвува жолтиот чај билката се бере порано и се смета дека така содржи повеќе антиоксиданси, кои се губат при понатамошното растење на билката.

Жолтиот чај, исто како и зелениот содржи големо количество на кофеин, затоа треба да го избегнувате пред спиење.

Иако е добар за здравјето, жолтиот чај е најпознатата метода за слабеење. Комбинирање на овој пијалак со здрава храна, може да ви помогне да отстраните до 5 килограми за еден месец.

Секојдневното консумирање на една шолја чај е идеално за здравјето, смирувањето на нервите, зголемување на концентрацијата и секако за подмладување.

Доколку сакате да ослабете пијте од чајот пред секој оброк, а за останатите ефекти доволно е да се напиете по една шолја дневно.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Ако некое патување ве однесе во Англија (кога сето ова ќе заврши со коронава), со топла препорака ви предлагаме да ја посетите една од...

Fine Living

Сексот за време на пандемија може да биде комплициран, изјави водечката канадска докторка Тереза ​​Там, која препорачува паровите да не се бакнуваат и да...

Green Tea

Колку често сте се обиделе да ги отстраните влакната како на нозете, под пазувите и тие упорно растат повторно? Еве како трајно да ја...

Fine Living

Одредени причини може да ве изненадат и воопшто не се чудниОралниот секс е еден од начините на кои паровите придонесуваат за нивното сексуално задоволство,...