• Сподели на:

Здрава ужина која ќе ве засити

___

Ужината е потребна при правилен начин на исхрана. Еве еден одличен пример за тоа.

Јадете јаболко со путер од кикирики или бадеми. Јаболкото содржи многу малку калории, многу растителни влакна, додека путерот обезбедува протеини, здрави масти  кои ќе ве заситат подолго време. Путерот иако здрав содржи доста калории, па внимавајте на големината на порцијата. Доволно ви е една лажица намачкано на две резанки јаболка.


Оставете коментар

___