Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Сакате да ги оставите цигарите и да ослабете? Одгледувајте го ова растение

Лековитото растение Стевија ќе ја убие желбата за никотин и воедно ќе го стопи вишокот на килограми, можете да го одгледувате и сами. Освен тоа, тоа помага и при висок притисок, лечи воспаление на грлото и го подобрува варењето, стевијата е добар сојузник и во борба против хроничниот замор.

Најновите клинички истражувања кои се спроведени во Америка покажале дека ова растение е одлично и доколку сакате да ја намалите зависноста како од цигарите така и од алкохолот. Стевијата е и како природен засладувач, кој го заменува шеќерот. Пијте стевија во кој било облик (како прашак, сок или чај), оставете ги цигарите и алкохолот и ослабете.

Прочитај

Four Seasons

Јахтата Futura има хибридни мотори, надворешно стакло и форма на риба, заедно со многу други технологии кои ја хранат неговата одржливост… Најновиот концепт на...

Green Tea

Michael Korsго претставува најновиот машки мирис во својата колекција Extreme… Оваа линија веќе има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed, додека најновата...

Cotton Club

Со доаѓањето на Дејвид Церато во компанијата пред пет години, марката Montblanc за многу кратко време ја смени својата поделба за часовници… Префрлувајќи го...

Wall Street

Станува збор за Hanoi Golden Lake Нotel, кој е наречен така единствено заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со...