Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Кога ќе ве касне оса, пчела или стршен – ова ќе ве спаси од болка и отоци!

Со доаѓањето на летото пристигна и сезоната на убоди од различни инсекти меѓу кои најголема опасност шират осите и стршните.

Следниот совет го проширил еден пчелар, а кој го пробал ги знае резултатите.

Според советите кои ги дава овој пчелар, може да си помогнете многу лесно ако имате андол или аспирин во таблета.

Едноставно навлажнете ја таблетата и ставете ја на местото на убодот. Држете ја така една минута, а потоа отстранете ја. На тој начин ќе спречите оток.

Убодот брзо ќе стане минато, а трагата која останува е незабележителна, тврди овој пчелар.

Прочитај

Wall Street

Гигантски ТВ и понатаму ја нуди познатата елеганција и естетика на познатиот дански бренд… Bang & Olufsen брендот изгради своја репутација со мешавина на...

Fine Living

Новата Oceanco јахта, Esquel концепт е бестрашен модел дизајниран да ги истражува најоддалечените океани во светот…. Новата Oceanco јахта, Esquel концепт екстремна експедиција има...

Four Seasons

Cheval Blanc St Tropez ни дава многу причини за да се вљубиме во него… Како прво, тоа е луксузен рај на обалата на Средоземното...

Cotton Club

Овој часовник претставува дебитант во областа на накитот во новата колекција наменета за дами… Откако беше претставена Egerie женската колекција, Vacheron Constatin брендот е...