• Сподели на:

Домашен лек против проширени вени

___

Ако ве мачат проширени вени, не грижете се – доверете се на народната медицина.

Домашен мелем, подготвен од дабова кора, листови од орев, оригано и маслиново масло, успешно се справува со овој проблем.

Ставете ги билките во тенџере ( не повеќе од ¾ од обемот на садот) и полеете ги со маслиново масло.

Варете на пареа на слаб оган околу 120 минути.

Потоа оставете ја смесата да се излади и процедете ја.

Течноста се фрла, а згуснатата смеса се користи за мачакање на засегнатите места.


Оставете коментар

___