Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____баланс новости и трендови

Диета со зелен чај: резултатот е -2 килограми за еден ден

Доколку сакате брзо и едноставно да го стопите вишокот килограми и да се подготвите за пролетта, можеби оваа диета е вистинскиот избор за вас.
Диетата од зелен чај со млеко е нова идеја, која навистина дава посакувани резултати, а најмногу им се препорачува на оние кои што сакаат да се решат од вишокот на вода во организмот.

Оваа диета се практикува само еден ден, а најмногу два пати во текот на месецот.

Со помош на чајната диета можете во текот на еден ден да загубите меѓу половина и два килограми.

Доколку имате најмал проблем со здравјето, консултирајте се со лекар, во врска со оваа диета.

Состојки:

1,5 л. млеко (безмаслено)

2 лажички листови зелен чај

Подготовка:

Сварете го млекото и оладете го на 70 степени, па потоа додадете листови зелен чај.

Затворете го и оставете 20 минути, после што ќе го исцедите млекото и ќе пиете во текот на денот, на секои два часа по една шолја.

Во меѓувреме можете да конзумирате само обична вода.

Прочитај

Four Seasons

Јахтата Futura има хибридни мотори, надворешно стакло и форма на риба, заедно со многу други технологии кои ја хранат неговата одржливост… Најновиот концепт на...

Green Tea

Michael Korsго претставува најновиот машки мирис во својата колекција Extreme… Оваа линија веќе има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed, додека најновата...

Cotton Club

Со доаѓањето на Дејвид Церато во компанијата пред пет години, марката Montblanc за многу кратко време ја смени својата поделба за часовници… Префрлувајќи го...

Wall Street

Станува збор за Hanoi Golden Lake Нotel, кој е наречен така единствено заради навистина специфична причина. Според наводите, оваа 25-катна зграда е покриена со...