Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Wall Street

Претстојниот хуманоиден робот на Tesla, познат како Optimus, продолжува да се развива од страна на производителот на автомобили, а неодамнешното видео објавено од брендот...

Cotton Club

Актерката блесна во одлична кампања потпишана од уметникот Алекс Да Корте.Познатиот модел на чанта Galleria на Prada е создаден во 2007 година, а досега...

Fool Moon

Разликата од 22 години не е пречка за Харисон Форд и Калиста Флохарт.Актерот Харисон Форд (81) и Калиста Флохарт (59) се запознале кога имал...

Wall Street

Извршниот директор на OpenAI Сем Алтман го повика американскиот Конгрес во вторникот да донесе регулативи за вештачката интелигенција, признавајќи дека технологијата „може да тргне...

Green Tea

Покрај придобивките за слабеење, оваа комбинација на телото ќе му ги обезбеди потребните витамини и минерали, па сигурно ќе имате чувство дека денот го...

Advertisement