Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни состојки: 300гр бисквити 0,5л млеко (плус малку млеко за потопување) 5 лажици брашно 100гр шеќер ванилин шеќер 150гр маргарин 4 киви шлаг Начин...

____совети и како да

Светски познатите стилисти советуваат за сезона пролет – лето 2013 мат изглед на усните, драматично обоени во различни нијанси на црвената боја. Ако ја...

Совети за Секс и Врска

Некои луѓе веруваат дека жените треба да ги држат под притисок мажите барем првите неколку состаноци без секс, но новите истражувања покажуваат дека сексот...

КУЈНА

Потребни состојки: 80гр мелена плазма 200мл слатка павлака 125гр путер 80гр мелени ореви 300гр плазма 5дл млеко 100гр чоколадо за готвење 2 кесички ванилин...

КУЈНА

Потребни состојки: 800гр свинско филе 240гр фета сирење 80гр суви сливи 80гр суви смокви 8гр сол 8гр толчен бибер За сос: 200мл црвено вино...

____совети и како да

Секогаш сме зборувале дека една вистинска жена посветува големо внимание на својот надворешен изглед. И не мислиме со тоа на скапа облека, козметика, процедури...

Advertisement