Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни состојки: 200гр ориз 500мл млеко 500гр малини 100гр мед 60гр бадеми Начин на подготовка: Млекото и оризот ставете ги да се варат на...

КУЈНА

Потребни состојки: 300гр карфиол 20гр гриз 300мл млеко 20гр масло Начин на подготовка: Исчистете карфиолот од лисјата, измијте го и иситнете на мали парченца....

____совети и како да

Ајде заедно да погледнеме што има ново во светот на тетоважите и што интересно ни нудат тату артистите. Има навистина огромен избор разни илустрации,...

____совети и како да

Денешната статија е посветена на најголемиот хит во маникирот за зимските месеци. Ако треба да сме сосема точни, конкретната тенденција владее од години уназад...

ДИ ДЕЈ

Нова година, нова среќа, или поинаку кажано – бидете најшармантната и ослепителна невеста за 2013 –а со свадбените модели на Enzoani. И за да...

____совети и како да

Вечерната шминка за разлика од дневната дава слобода да користиме интензивни бои и конкретно јака шминка. Во оваа статија ќе ги видите актуелните мејкап...

Advertisement