Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

КУЈНА

Потребни состојки: За мафини: 100гр путер 250гр пире од костен 2 јајца 75гр шеќер во прав 125 брашно 2 лажици прашок за пециво За...

____баланс новости и трендови

Иако милиони луѓе пијат чај само кога се болни, научниците докажале дека чајот помага во одржување на менталното здравје. Воочено е, особено кај жените,...

КУЈНА

Потребни состојки: 200гр пилешко 50гр филирани бадеми 250гр брокула 2 чешниња лук 2 кафени лажички скроб сол соја сос маслиново масло пилешка супа 1...

Cotton Club

Импресионирани и восхитени сме од новата колекција фустани на дизајнерот Georges Hobeika. Неверојатно убави, богато украсени и раскошни се вечерните фустани од новата колекција...

ДИ ДЕЈ

Белата боја, звездичките, снегулките, шишарките… зимските торти се вистинските за сите чула! Додадете златна, плава или чоколадна боја или едноставно тотртата нека биде целосно...

Совети за Секс и Врска

Тајландската масажа… звучи егзотично нели? За да  ја добиете оваа масажа или доколку сакате вие да го измасирате партнерот физиотерапевтот Рич Киамко даде неколку...

КУЈНА

Потребни состојки: 4 јајца 80гр брашно 120гр шеќер 150гр мелени ореви 30гр путер кесичка прашак за пециво 200мл рум 300гр џем од сливи 150гр...

КУЈНА

Потребни состојки: 700гр телешко месо 200гр џем од портокал 8гр морска сол 8гр бибер 80мл маслиново масло 160гр морков 160гр целер 160гр магдонос Начин...

Advertisement