Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

____совети и како да

Денеска решивме да ви предложиме како можете да го користите црвеното вино и за разубавување. Наточете си една чаша убаво црвено вино и прочитајте...

Cotton Club

Драматична сензуалност и емоции. Дизајнерите на Херера овој пат своето внимание го насочиле во минатото, црпејќи инспирација од модата карактеристична за 40-те години на...

КУЈНА

Потребни состојки: За кора: 50гр пишкоти 50гр чоколадо 4 јајца 50гр скробно брашно 50гр брашно 50гр лажица прашок за пециво 3 лажици какао За...

КУЈНА

Потребни состојки: 2 парчиња леб 100гр маскарпоне или крем сирење 60гр печурки сол Начин на подготовка: Печурките кратко пропржете ги на малку масло. Кога...

Совети за Здравје

Чај од исушени пупки рози или листови од роза, со векови се користи како лек против обилна менструација, несвестица, вртоглавица и главоболка. Но, во...

____совети и како да

Доколку сакате да се почувствувате како божица, и истовремено да го разубавите своето тело,тоа можете да го направите на вистина едноставен начин. Во кадата...

Advertisement