Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Зад оваа гаражна врата се наоѓа најголемата колекција „автомобили“ во светот, над 30 000!

Во предградие на Пенсилванија, навидум едноставен човек крие нешто неочекувано. Шеиците можат да се срамат, затоа што овој колекционер ги поседува скоро сите модели на сите марки на возила што постојат во неговата куќа. Возејќи покрај неговата куќа нема да открие ништо што може да се најде во неколку илјади квадратни метри издвоени само за колекција од над 30.000 возила.

Иако тој самиот тврди дека хобито започнало благодарение на неговата сопруга, ниту еден момент подоцна не се сомневал во продолжението. Како што тврдам, моите омилени модели се оние кои изгледаат „вистински“, односно модели од 60-тите и 70-тите години, но тоа не е причина да пропуштите ниту едно парче од најновите модели кои излегуваат од најпознатите фабрики за играчки.

Другата страна од неговата приказна не ја крие желбата и љубомората за колекција во вистинската големина на автомобили, но на крајот на денот, додаде тој, полесно е да ги чувате овие парчиња цена од 1 УСД, а во вистинска големина не можете да возите две одеднаш. Сериски модели, прототип модели, камиони, филмски возила, серии, итн., Се нешто што тој го работи веќе 20 години. Автомобилот е нешто со кое се занимава уште од 16 години, па дури и во реалниот бизнис не се оддалечува од автомобилската индустрија, каде е професионално ангажиран во организација на настани од автомобил.

Енди успеа да ја прилагоди својата страст кон можностите и тоа е нешто за што е особено горд. Се разбира, откако посети многу колекции во сооднос 1: 1, тој смета дека е непотребен трошок да поседувате толку многу возила, ако можете и сите да ги „возите“ во илјада квадратни метри подрум.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement