Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Внукот го украл дединиот спортски автомобил за неверојатна пригода

Како што знаете многу добро, можете да најдете многу канали на Интернет кои сметаат дека луксузните автомобили се вистински уметнички дела…

Од друга страна, има и такви што се посложени посветени на различни хоби, за кои многу луѓе никогаш не би помислиле. На пример, каналот „Јутјуб“ на Едвин Сарсијан е место каде тој редовно покажува колку сака да пука различни работи или ги разнесува со различни експлозиви.

Во своето последно видео, тој одлучи да тестира 270.000 американски долари Ламборгини Хуракан што му припаѓа на неговиот дедо, но не и тоа со возење. Се разбира, тој одлучи да пука кон него со оружје од разни калибри, вклучувајќи го и Калашников.

Едвин не пукал кон целиот автомобил, туку само кај шофершајбната, која наводно била засилена. Неговото видео е дефинитивно забавно за гледање, бидејќи тој испробува пиштоли со многу самодоверба, додека тој покажува нервоза кога станува збор за оружјето. За среќа за него, автомобилот беше навистина оклопен, па не направи штета.

Се прашуваме што ќе каже дедо кога ќе го види најновото видео на неговиот внук…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement