Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Триумф лансира мотор совршен за Џејмс Бонд

Кога станува збор за транспортните средства, Џејмс Бонд е најпознат по неговиот вкус поврзан со автомобилите…

Меѓутоа, ако компанијата Триумф праша нешто, моторите би можеле лесно да ги претепаат своите братучеди на четири тркала во таа трка. Иако нема време да се умре, последниот филм во франшизата Бонд и последниот во кој Даниел Крег ќе игра славниот агент, е одложена поради пандемијата на вирусот корона, вниманието посветено на него пред премиерата во никој случај не е мало. Во една од рамките на филмот, Крег Бонд вози мотор Триумф, додека изведува навистина многу интересни маневри. За да го обележи изгледот на овој мотор во филмот, славната марка реши да го лансира Bond Edition на моделот Scrambler 1200.

Ограничена на само 250 примероци, овој мотор е, верувале или не, веќе распродаден и не е тешко за нас да разбереме зошто е тоа така. Врз основа на Scrambler XE, овој модел се напојува со мотор од 1.200 кубици, кој развива 89 коњски сили. Има издржлива тубуларна рамка со алуминиумска лулка и надворешност која дефинитивно му одговара на најпознатиот меѓународен шпион.

На секој мотор на Бонд Едиција му е даден свој сериски број и ќе му биде претставен пакет Бонд предавач, кој вклучува нумериран сертификат за автентичност, потпишан од извршниот директор на марката Триумф, Ник Блур, заедно со премиум ранец. Како навистина ограничено издание, моделот доби ексклузивна шема за дизајн на Бонд и се одликува со врвен брендирање 007 и детали што не се достапни на кој било друг мотор на оваа марка, па дури и седиштето на кожа е украсено со познатото лого.

Сè на сè, мора да признаеме дека овој мотор е пригодна почит на улогата на Даниел Крег. Сите темни елементи, вклучително и задните брадавица, рачките, предната вилушка и слично, одекнуваат со темниот тон на неодамнешните филмови, додека изгледаат неодоливо.

Според наводите, доколку ситуацијата се развие според планот, нема време да умре ќе се појави во кината на 25 ноември. Дотогаш, уживајте во нашата галерија со фотографии.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...