Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Шевролет Корвет 1968

Корвет од 1968 година е еден од најпопуларните класични спортски автомобили околу светот и со добра причина. Во комбинација со неговиот лесен дизајн, со моќен мотор V8 кој му дава на двоседот огромна моќност, правејќи пријатно искуство за возење низ секакви патни предизвици.
Корветата од генерацијата 68’ е исто така еден од најскапите модели што може да го купите со високоа цена само од колекционери, што го прави овој забележителен и редок модел на Корвет посакуван како бело злато на пазарот.

Познатиот холивудски актер Силвестер Сталоне е голем љубител и колекционер на автомобили што е сопственик на едно прекрасно парче машина именувана како The 1968 Corvette.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...