Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Се вика „Бебе 2“ и тоа е веројатно најскапата играчка на светот!

Оригиналниот модел „Бугати Тип 35“ е претставен на Гранд-При наградите во Лион (Франција) на 3 август 1924 година. До 1936 година, кога престана да се произведува, овој модел му донесе победа на „Бугати“ повеќе од 1.000 трки!

Најтрофејниот модел на Бугати, исто така ја освои титулата светски шампион во 1926 година и постави 47 рекорди во брзина наредните две години!

Минатата година во Женева, на саемот, „Бугати“, тие претставија реплика, играчка модел „Тип 35“ кој е направен 75% помал од големината на оригиналниот суперавтомобил и кој сега, за разлика од оригиналот кој имал 2,0-литарски бензин, тој има електричен мотор.

Исто така, постои и помоќна опција „Витеса“ која има јаглеродско тело со помоќна батерија од 2,8 KWH и помоќен електричен мотор од 13,6 КС. Доволно е да се забрза до 60 километри на час за шест секунди и најголема брзина од 70 километри на час. Опсегот е околу 50 километри.

Цената на основниот модел е 30.000 евра, „Витеса“ 43.500 и „Пур Санга“ 58.500 евра. „Bugatti Baby Two“ ќе биде изработен во серија од 500 парчиња.

Мислите ли дека ова е само детска играчка?


Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...