Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Се продава Мерцедес во сопственост на Мајкл Џордан, цената е занимлива!

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл Џордан.

Престижниот мерцедес некогаш беше во сопственост на познатиот кошаркар. Иако станува збор за автомобил од 1996 година, засегнатиот примерок и денес сè уште има престиж. И во рамките на поимот престиж во Мерцедес, зборуваме за примамливата комбинација на купе и V12 мотор. Го претпоставивте, S600 е придвижуван од 6,0 V12 скапоцен камен од 400 КС. И за да ги подобриме работите, автомобилот дополнително беше поправен од реномираниот приемник на мерцедесот Лоринер.

Автомобилот е во пристојна состојба со поминати 250.000 км. Овие автомобили се продаваат во Америка за околу 3.500 американски долари, додека оној со славниот сопственик во моментов достигнува 55.100 долари на аукција eBay. Многу или малку, осудете сами. Ако ве интересира, ајде да кажеме како аукцијата завршува на 23 август.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...