Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Range Rover 6×6!

Range Rover 6×6, секако, со погон на сите шест тркала, изработен од компанијата T. Fotiadis Design е вистинско ремек дело.

Станува збор за компанија која што е позната по производството на јахти, па затоа овој Range Rover е наменет за сите сопственици на јахтите на компанијата, кои кога ќе застанат на брегот, сакаат да имаат „нешто“ за разгледување.

Range Rover 6×6, односно како што е наречен – SLD (Superyacht Land Tender) беше претставен на Monaco Yacht Showu, а производството на овој брутален SUV започнува во септември оваа година. Достапни ќе бидат сите мотори кои што Range Rover ги има на располагање, од дизел до хибрид.

“Дизајниран е да биде придружник на суперјахтите. Досега сопствениците на таквите јахти мораа да ги доведуваат своите автомобили, а SLT ќе биде изработен специјално за да биде придружба на суперјахтите и ќе се вклопува во тој свет“, соопштија од T. Fotaidis Design.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...