Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Овој Автомобил Вреди Измеѓу 21 И 28 Милиони Евра

Бугати Тип 57 и неговите подоцнежни варијанти се моментално најпосакуваните автомобили на светот, барем кога станува збор за вредноста , додека меѓу нив особено се истакнува најскапиот меѓу нив, моделот Атлантик од 1936.

Многу луѓе сметаат дека овој модел е најубавиот автомобил направен пред втората светска војна, кој со својата линија и алуминиумска каросерија заслужено го освои срцето на многу љубители на автомобили ширум светот.

Вкупно се направени 4 примерока од овој автомобил, а само два успешно им  се спротивставија на годините изминати. Автомобилот на снимката бил во сопственост на извесен доктор Вилијамс, а во Мај 2010 е продаден на аукција за износ меѓу 21 и 28 милиони Евра, со што стана најскапиот автомобил на светот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement