Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Ова е Генијално: Човек успеал да направи од дрво прекрасна реплика на легендарниот теренец на Тојота

Toyota Land Cruiser е навистина легендарен и светски познат автомобил што го следи гласот на стабилноста, па затоа не е изненадувачки што мајстор од Виетнам решил да направи реплика на тоа со помош на дрво.

Генијот успеа да направи детална копија од најновата варијанта на легендарен теренец произведен од Тојота.

Патем, ова не е првиот автомобил прикажан на каналот Woodworking Art Youtube, така што веќе можевме да видиме реплики на Bugatti Chiron и на државниот автомобил Кадилак, што го користеше таму претседателот претседател Трамп.

Погледнете како се одвиваше изработката на оваа прекрасна реплика во видеото.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Како мислител и писател, Лав Николаевич Толстој имал исклучително силно влијание врз Русија од неговото време. Додека бил сè уште жив, стекнал бројни следбеници,...

Fine Living

Кои се алфа жени? Тие не се разликуваат од другите жени, тие само имаат целосно уникатен и моќен пристап кон животот. Алфа жените минуваат...

Fool Moon

„Кога ќе станеш мајка?“ Дали е болно прашање за сите жени кои, како познатата актерка, можеби имаат здравствени проблеми што ги спречуваат да забременат....

Fine Living

Конечно е решена вечната дилема дали е подобро мажот да биде постар од жена или, што се повеќе се пропагира во денешно време, жената...