Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Олдтајмерите И Нивните Сопственици

Олдтајмерите се навистина ретки автомобили кои секогаш привлекуваат внимание. Нивната вредност е навистина голема, а нивните сопственици им посветуваат многу грижа и внимание.

Фотографиите кои следат се дел од Календарот на олдтајмери на германскиот фотограф Мирко Франк.

Не само што направил прекрасни фотографии на навистина ретки автомобили, Франк ги фотографирал и гордите сопственици на овие олдтајмери.

Секоја фотографија раскажува своја приказна во која несомнено ќе уживаат сите љубители на олдтајмерите.

Уживајте во ретките примероци на Renault Alpine, Oldsmobile Starfire, Fiat 500, Volkswagen Bulli, Ford Mustang, Volkswagen, Opel Kadett B, Aston Martin V8 и некои други класици.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...