Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Може ли Porsche Taycan Turbo S да го победи McLaren P1?

Откако се појави електричниот суперавтомобил „Порше Тајкан Турбо С“, бевме сведоци на лесните победи против конкуренцијата на спортски автомобили, тој ги „разнишува“ своите противници, но дали може да го повтори успехот против бестрашната машина на Мекларен П1?

Мекларен П1 е автомобил со ограничена серија, сега за 10,68 секунди го премина финишот со брзина од 241 км на час, додека Порше за 10.82 и со брзина 205 км на час.

Изгледа интересно, но погледнете како изгледа ова натпреварување.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...