Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Мотор за модерно и ново време

Електричната технологија отвори нови патишта за дизајнерите, а Хуго Екле не потроши многу време пред да ги прифати сите нови можности…

Ко-основач и директор за дизајн на Untitled Motorcycles, соработуваше со калифорниската марка Zero. Врз основа на Zero SR / F, Zero започна да работи со Екле во рана фаза на развој, што значи дека моделот UMC XP Zero ги задржа сите оригинални квалитети на оригиналот, додека естетски радикално различен. Кога за прв пат возеше моделот Zero SR / F, Екле излезе со идеја да го пилотира авионот, што го доведе до инспирација за дизајнот на моторот XP.

XP доби едно парче тело, кое има деликатни агли кои се поврзуваат со средишната рамка. Темата на авионите беше проширена според изборот на материјал, така што алуминиумот на авионите се користеше во секој можен детал, додека последниот допир е радикалното LED осветлување кое ги потенцира линиите на овој мотор.

Кога станува збор за погонот, можеме само да претпоставиме дека е исто како и кај оригиналниот модел, затоа што брендовите досега не ни дадоа повеќе детали. Сепак, гледајќи во галеријата на фотографии, сосема сме сигурни дека сите би биле среќни да ја прошетаат и да ја нарекуваат своја.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement