Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

КОНЕЧНО! Астон Мартин ги претстави сите “Џејмс Бонд” модели користени за снимање на легендарниот серијал… фалат само митралезите од филмот ..

Нов филм од серијалот за тајниот агент 007 – „No Time to Die“, 25-ти по ред, треба да пристигне во кината низ целиот свет во ноември. И покрај тоа Џејмс Бонд, дури четири модели на познатиот Астон Мартин имаат многу забележителни улоги во филмот. Тука се наоѓаат хиперпорциите Valhalla, потоа легендарниот DB5, стариот V8 Vantage и DBS Superlegger.

Во тој дел, специјалното одделение на британската компанија, именувано – „Q“, именувано по филскиот лик Кју, задолжен за опремување на Бонд со гаџети потребни за неговите авантури, претстави специјална ограничена серија на модели Vantage и DBS Superlegger.

Новиот Vantage е инспириран од оригиналниот модел V8, кој дебитираше во филмот „The Living Daylights“ од 1987 година, а накратко се појавува и во најновата продукција.

Во споредба со стандардниот модел, таа има различна мрежешта „решетка“, додека од страните жолти линии како омаж на оригиналниот модел, кој имаше ракетни засилувачи во филмот.

Астон Мартин има подготвено и 25 примероци на DBS Superlegger, исто колку во филмот „No Time to Die“. Автомобилот има уникатни 21-инчни тркала, натписи 007 на предните „крилја“ и спојлер, како и во внатрешноста.

Сите 25 примероци на DBS Superlegger 007 Edition ќе бидат доставени во керамичка сива сива боја, додека покривот, надворешните ретровизори, разделувачот, дифузерот на задниот воздух и спојлерот ќе бидат во црна карбонска боја.

Како што беше најавено, цената за Vantage 007 Edition започнува од 161.000 фунти (177.780 евра), додека DBS Superleggera е значително поскапа и изнесува 279.025 фунти (308.100 евра). Првите испораки за клиентите се очекуваат на почетокот на следната година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement