Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Како би можел да изгледа Aston Martin во иднината?

Aston Martin периодов работи на развој во нова насока, па освен желбата да се натпреварува со останатите брендови, работи и на тоа да биде предводник во полето на врвните перформанси.

Иако засега нема најави како ќе изгледа тој модел, дизајнерот Костас Фоуфулидас направи сопствена дизајнерска студија во која покажува како би изгледал V8 Vantage од иднината.

Станува збор за концептот Vision 8 кој има инспирација од DB11, како и многу футуристички детали.

Интересно решение е и ветробранското стакло кое се слева кон страничните прозорци, а интересно е и дека комплетно нема задно стакло.

Никој не знае дали Aston Martin автомобилите во иднина ќе изгледаат вака, но оваа студија покажува во која насока би можеле да се развиваат автомобилите на британскиот спортски бренд.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...