Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

JAGUAR XK150

Овој модел на Јагуар е спортски автомобил произведуван од 1957 до 1961.  Стандардниот мотор беше 3.4 литарски DOHC со 200 коњски сили, но сепак голем дел од автомобилите од овој модел имаа SE мотор, чиј модифициран цилиндар и поголем ауспух, ја зголемиле коњажата за 30 коњски сили.

XK150-та забрзува од 0-100 за 7 секунди, што нe билo воопшто лошо за тоа време, и достигнувал максимална брзина од 217 km/h.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...