Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Харли-Дејвидсон нуди нова персонализирана услуга на своите фанови

Сосема збунувачки е што нема многу училишта за моторџии низ целиот свет, што е веројатно една од најголемите пречки за амбициозниот возач.

Со оглед на фактот дека возењето мотоцикл е многу поопасно од возењето модерен автомобил со сите безбедносни карактеристики, отворањето повеќе училишта за возење мотоцикли и нивното ставање на располагање на новите возачи е задолжително. Американскиот производител на мотоцикли Харли-Дејвидсон презеде пионерска улога во оваа иницијатива со најавување на нова програма за обука наречена Learn to Ride. Оваа нова програма беше лансирана заедно со постојната програма за обука на производители, наречена Riding Academy New Rider Course.

Програмата Learn to Ride, започната на 30 јуни, беше креирана за почетници на кои им е потребна лична обука за да се здобијат со основни вештини за безбедно и соодветно мотоциклирање. Програмата е веќе отворена и е достапна за заинтересираните ентузијасти за мотоцикли кај избраните дилери на Харли-Дејвидсон. Програмата нуди лична обука со обучувачи, индивидуално или во групи до четири лица. Присутните ќе ги бранат своите вештини на моторциклот „улица Харли-Дејвидсон 500“, а секоја сесија ќе трае 90 минути. „За возачите кои отсекогаш сакале да учат, но не можеле да стават повеќедневен курс во нивниот распоред или претпочитаат да учат на приватни лекции, оваа програма е она што ги чека“, се наведува во официјалното издание. Според марката, програмата вклучува многу флексибилно закажување, работа во согласност со ритамот на возачот и фокусирано внимание на тренерот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...

Four Seasons

Познатата водителка Елен Деџенерес и нејзината сопруга Порша де Роси наскоро повеќе нема да бидат соседи на принцот Хари и Меган Маркл во Монтесито,...

Fool Moon

Веројатно многу добро знаеме кои се најголемите емотивци и кои се нарцисите меѓу хороскопските знаци. Се разбира, Ракови и Лавови. Сепак, дали знаете кој...