Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Duesenberg SSJ коj чини 22 милиони долари

Беа изградени само два SSJ Duesenberg. Благодарение на оваа реткост, овој конкретен SSJ, кој некогаш беше во сопственост на холивудската ѕвезда Гери Купер, стана најскапиот американски автомобил досега кога се продаваше за 22 милиони долари во јули 2018 година на Pebble Beach.

Со суперполнет 8-цилиндричен мотор со моќност од 400 КС, SSJ беше еден од најмоќните автомобили во својата ера. Исто така беше една од најбрзите со максимална брзина од 225 километри на час. Со овие перформанси, не е ни чудо што Duesenberg брзо стана автоматско движење за sвездите на големиот екран.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...