Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Bugatti Veyron Mansory Vivere: Најдобар автомобил за луксузно возење

Bugatti Veyron е еден од автомобилите што донесе суперавтомобили во 21 век; кога за прв пат беше воведен во 2005 година, тој беше најмоќниот автомобил во целиот свет.

Со 1.500 коњски сили и реткост на ситно ослободување од 270 автомобили, Вејрон го бараат колекционерите на автомобили низ целиот свет.

Кога германското студио за прилагодување автомобили Mansory наидоа на Veyron, тие решија да работат со Bugatti за да направат уште повеќе полирана, зачудувачка итерација на тој суперавтомобил.

Со дотерување на Veyron во класичното ткаено бело јаглеродно влакно на Mansory, потполно редизајнирана хауба и тркала, Bugatti Veyron стана Bugatti Veyron Mansory Vivere: вистинско дело на автомобилска уметност.

Со својата впечатлива мат бела, сјајна црна надворешност и бујна, пријатно внатрешност – Bugatti Veyron Mansory Vivere е нашиот избор за најдобар автомобил за луксузно возење.

За овој суперавтомобил ќе треба да одвоите 3.5 милиони долари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...