Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

BMW M8 со најубавите детали досега

Ви претставуваме уште еден модел на 2020 BMW M8 Competition Gran Coupe кој ќе ве воодушеви со нејзината естетика, со BMW Individual опции, за надвор и внатре…

Овој автомобил е фотографиран во Абу Даби, а го носеше прекрасниот BMW Individual аметрин металик боја, за кој се наплаќа дополнителни 1.950 американски долари, а која совршено се вклопува во пакетот М Carbon Pack, кој чини 5.400 долари, и се манифестира во најдобро светло околу внесот, решетката , ретровизор и заден дифузор. Спојлерот за багажник и покривот од јаглерод се дел од истиот пакет, додека дво-тонските тркала од 20 инчи M Star придонесуваат за нејзината спротивставена убавина.

Внатре во кабината на возачот, можеме да видиме софистицирана BMW Individual Merino Silverstone / црна кожа тапацир, која одлично се вклопува во деталите за јаглеродот на централната конзола. Оваа спортска, но навистина луксузна комбинација, дефинитивно вреди цената на автомобилот, кој достигнува и до 150.000 долари.

Другите опции вклучуваат и керамички сопирачки од 8.150 милиони американски долари, што особено ќе ви требаат заради фактот што овој модел има 617 коњски сили, благодарение на неговиот 4,4-литарски дво-турбо-полнач V8 мотор, кој има вртежен момент од 750 Nm и е спарен со осумстепен M Steptronic менувач и BMW xDrive систем за возење на сите тркала.

Кога станува збор за перформансите, M8 Competition Gran Coupe ќе ви овозможи да забрзате од нула до сто километри на час за само 3 секунди. Конечно, слободно можеме да кажеме дека BMW M8 Competition Gran Coupe е директен ривал на моделот Mercedes-AMG GT 63 S, но може да се спореди и со автомобилите Audi RS7 Sportback и Porsche Panamera Turbo и Turbo S E-Hybrid.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement