Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

1931 DUESENBERG WHITTELL COUPE

??????????????????????????????????????????????

Gooding & Co ќе го понудат на аукција таканаречениот “Најелегантен Американски автомобил” од 1931 година моделот Duesenberg Model J од Murphy, тој ќе биде претставен на Pebble Beach аукцијата во Август 2011 година.
Овој автомобил е познат како Whittell Coupe по името на неговиот сопственик, Калифорнискиот плејбој Captain George Whittell Jr.

Whittell тесно соработувал со дизајнерот на Murphy, Franklin Q. Hershey и заедно креирале еден од најдраматичниот дизајн на автомобил на сите времиња. Gooding’s, David Brynan, вели дека ова е еден од ретките автомобилски дизајни кои совршено се вклопува во секоја перспектива. Мислам дека ќе се сложите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement