Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Way Materia Snaidero кујни

Новата линија на кујни на брендот Snaidero, Way Materia, е всушност еволуција на концептот Way насочена кон чисти линии и едноставен минималистички дизајн со цел подобрување на материјалот …

За редот на кујните „Way Materia“ беше избрана керамика „Ламинам“, револуционерен концепт кој користи керамички плочки од чист порцелан, камен достапен во големи димензии и намалени дебелини, комплетно изработени во Италија преку најновите технологии.

Керамичките фронтови Ламинам содржат големи површини од порцелански камен дебели само 3 мм, што претставува технолошки иновативно решение кое обезбедува супериорна отпорност и софистицирана естетика. Нежни бои, нежни нијанси инспирирани од влажни малтери и индустриски бетон, создаваат деликатни материјали со силен современ дух, односно иконски софистициран дизајн.

Работните плочки се направени и во керамика Ламинам и служат како совршена хигиенска и антибактериска површина што издржува сечење со остри ножеви, изложеност на топли течности како масло и вино или тави што корисниците ги отстрануваат директно од рерната. Нема потреба да се грижите за оштетување на работната површина, бидејќи брз удар со сунѓер натопен во топла вода и детергент ќе отстрани сè.

Силното естетско влијание е нагласено со големи строги количини: големите кабинети интегрираат единици за складирање за многу потреби, решение што овозможува целосна употреба на вертикален простор до 274 см.

Кујните Way Materia се дизајнирани за минималистички простори без непотребни рачки и украсни украси. Клиентите имаат на располагање лесни и темни елементи што се вклопуваат во просторот што го сакаат.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...