Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Уживајте во виртуелното искуство на Јапонска бања

Ни делува речиси не возможно да уживаме во момент на мир додека глобалната пандемија се уште го освојува светот…

Едноставно не можеме да ги исчистиме својот ум од сите информации кои ги добиваме, со кои сме бомбардирани секојдневно. Сепак, Јапонците пронајдоа генијална опција за сите овие проблеми – дигитална бања. Сега можете да се опуштите во програми каде што се гледа изгрејсонцето, без притоа да го напуштите својот дом.

Благодарение на група на сопственици на ryokan од градот Арима, кои започнаа да делат со своите фанови VR снимки од своите топли бањи, можете да уживат исто како да се наоѓате таму. Понудени се четири YouTube канали во овој момент, а секоја снимка, ви дава можност да се опуштите во поглед кон вода, додека цветови од вишни се нишат на ветерот.

Како тоа всушност функционира? Па ќе ви треба пар VR наочари и када. Наполнете ја кадата со топла вода и пена по ваш избор, а потоа изберете своја омилена сцена преку YouTube платформата и влезете во универзумот на мир и тишина.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...