Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Што значи добра фризура? 10 познати актери кои изгледаат подобро денес отколку пред 15, 20 години

Добрата фризура, убаво прилагодениот костум, здравата исхрана и редовното вежбање се само некои од работите што можат да помогнат да се трансформира вашиот изглед. Ова го потврдуваат овие славни мажи.

Роберт Дауни Џуниор стана еден од најплатените холивудски актери на денешницата благодарение на улогата на Iron Man. Но, пред дваесет години никој не сакаше да го ангажира и покрај големиот актерски талент.

Роберт е исклучително бурен во 90-тите години, бил уапсен неколку пати и се борел со зависност од дрога. Здравата диета и редовното вежбање многу го промени неговиот живот, па на 56 години тој изгледа подобро отколку што бил пред две децении.

Некои познати актери блескаа дури откако ги запознаа холивудските фризери и стилисти. На пример, Бредли Купер и Џејмс МекАвој се одличен пример за тоа како добра фризура може драматично да го промени целокупниот изглед.

Погледнете во нашата галерија со фотографии и видете 10 познати мажи кои изгледаат подобро денес отколку пред 15 или 20 години.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...