Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Се снима ТВ серија за изработка на вакцина против пандемијата коронавирус

Самата вест е доволно апсурдна, како и времето во кое живееме. HBO во голема мерка зачекори во проектот за снимање на серијалот „Првиот истрел“, кој ќе има ограничен број епизоди, а е заснован на книга напишана од новинарот Бренан Борел.

Поконкретно, серијата ќе зборува за компании и поединци кои, од научна гледна точка, ризикуваат многу да обезбедат вакцина за болеста што во моментот го мачи човештвото. Фактот дека сè уште немаме вакцина е друга приказна …

Засега нема информации за актерската екипа, бројот на епизодите или датумот на премиерата за емитувањето.

Новинарот Борел е познат по тоа што пишува статии за пандемијата и потрагата по вакцината, а ги објави во документарниот канал „Национална географија“ и „Списание за наука“. Тој исто така пишуваше за ретки генетски болести за Њујорк Тајмс.

Покрај оваа серија, кога зборуваме за поврзаноста помеѓу сегашната пандемија и последните телевизиски проекти, HBO работи и на комедијата „Крајбрежни елити“. Неговото дејство се одвива за време на пандемијата на корона. Премиерата се очекува наесен.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...