Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Рајан Рејнолдс ќе глуми во семејна комедија заснована на расказ

Актерската ѕвезда од добро познатиот стрип херој на Марвел „Deаdpool“, Рајан Рејнолдс, ќе се појави на филмското платно во семејна комедија режирана од Пол Кинг. Режисерот е познат по неговите филмови за прекрасното лондонско мече Падингтон.

Поддржано од Universal Pictures, претставува семејна комедија и се заснова на кратко книжевно дело на писателот Симон Рич.

Главната улога ќе ја има Рајан и тој ја толкува улогата на таткото кој се занимава со секојдневните фамилијарни предизвици. Исто така Рајан Рејнолдс ќе биде продуцент заедно со партнерот на овој филмски проект Џорџ Дејви.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...