Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Пророштвото На најголемиот жив Јасновидец: се подготвува Ужас за Сите нас!

Николај предвиде немири во Египет во 2011 година и конфликти во Сирија, а неодамна објави книга во која се опишани светски настани што ќе се случуваат до 2050 година.

Ако можеме да погледнеме во иднината, што ќе видиме? Визионерот Е. М. Николаj е одличен во предвидување на идните настани. Тој е современиот Нострадамус.

Николај ги предвиде немирите во Египет во 2011 година и конфликтите во Сирија, а тој неодамна објави книга во која ги опишува светските настани што ќе се случуваат до 2050 година.

Тој тврди дека има неколку временски рамки кои се паралелни и се случуваат истовремено, но дека постои една доминантна временска рамка што е „најверојатна“. Токму врз основа на таа линија, Николај предвидува настани.

Според него, ова се настани што се на доминантна временска рамка:

– Во март 2015 година, тајната западна служба била во обид за атентат врз претседателот Владимир Путин. Путин потоа исчезна од светската сцена околу 10 дена, а се појавија разни шпекулации за тоа каде тој исчезнал и дали е жив или мртов. Путин тогаш доживеа духовно просветлување што значително го смени.

– Третата светска војна веќе започна, иако сè уште не ја нарекуваме. Тој и официјално ќе го добие тоа име до 2020 година. Ќе има затишје во конфликтите кога Русија ќе и помогне на Сирија да ги уништи терористичките позиции. Терористите потоа ќе се регрупираат со помош на Западот. Кога војната се шири во Либан и Јордан, таа ќе ескалира. Нуклеарното оружје ќе биде распоредено на Блискиот исток, но и на некои места во Европа.

Ќе има уништување и сериозни економски проблеми, а многу економии ќе се распаднат до 2025 година.

– Израел ќе се обиде да го обнови Храмот Маунт и да ги истера Палестинците од областа.

– Некаде помеѓу 2025 и 2030 година, ќе има пад на Католичката црква кога терористите го уништуваат Рим.

– Конфликтите на Блискиот исток ќе продолжат затоа што многу области се наоѓаат на клучните портали кои ги зајакнуваат моралот, поради што ќе се шират само негативните чувства и насилството.

– Економските проблеми во Соединетите држави ќе продолжат, а валутата ќе се ресетира и ќе се врати на златниот стандард некаде помеѓу 2017 и 2019 година.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Wall Street

Судејќи според ова, 2020 година е навистина лоша година за сите… Како и да е, за Фу Чунсијао, колекционер од Хонг Конг, на кого...

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...