Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

„Правилото на Комеј“

„The Comey Rule “ e претстојната минисерија на Американската премиум телевизиска мрежа Showtime, базирана на најпродаваната книга на директорот на ФБИ, Џејмс Комеј, каде исто така создадоа големи полемики околу датумот на објавување. Писателот / режисерот Били Реј им испратил на импресионирана е-пошта до своите филмски колеги, кои инсистирале на тоа дека шоуто мора да се емитува пред денот на изборите 2020 година. Сега, се чини дека тие ја исполниле својата желба, бидејќи „Правилото на Комеј“ сега има официјален датум на објавување пред денот на изборите, и прв трејлер.

Џеф Даниелс ќе ја толкува улогата на ликот Комеј, кој се чини дека станува сè позагрижен човек со интегритет. Брендан Глесон ќе го глуми ексцентричниот претседател Доналд Трамп. Позади овој наслов се историските турболетни настани околу претседателските избори во 2016 година и неговите последици. Останатиот дел од актерската екипа вклучува ѕвездите како Холи Хантер, Скут Мекнири, Џонатан Банкс, Ејми Сеимц, Кингсли Бен-Адир, Брајан д’Арси Џејмс, Т.Р. Најт, Џо Ло Трулио и многу други.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Advertisement