Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Неверојатно рачно изработен работна маса од 60.000 долари

Кристофер Дафи од британското дизајнерско студио Duffy во Лондон, познат е по својот популарен и импресивен Abyss стол, кој е реплика на длабочината и природната убавина на океанот…

Проширувајќи ја својата Abyss колекција на намештај, Дафи сега креираше Abyss работна маса, со цел на секој канцелариски простор да му подари неверојатен визуелен впечаток. Исто како и популарниот Abyss маса, Abyss Director’s Desk секого ќе го воодушеви со својата драматична горна плоча која го материјализира длабокото плаво море со помош на различни словеи на дрво и стакло. Интригантната топографија е изрезбана на дрвена секција, што допринесува неверојатен визуелен впечаток.

Сепак, за разлика од Abyss масата, основата на овој океанско инспирирана маса се состои од два цврсти блока од двете страни. Секој блок доби оддвоен простор за складирање, кој ќе ви помогне да ги организирате вашите канцелариски материјали. Abyss работната маса е рачно изработен и нуди екслузивна можност за нарачка во Лондон.

Океанската работна маса доаѓа во две конфигурации – единечна и дупла. Единечната конфигурација чини околу 35.000 долари, додека дуплата околу 60.000 долари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...