Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Неделен хороскоп од 6 до 13 септември: Ракот се преиспитува, Водолијата се бори за пари

Прочитајте што ве чека на работа и љубов во следната недела, дали ќе се сложувате со семејството и како ќе ви служи здравјето.

ОВЕН (21.3 – 20.4)

Работа Вие сте должни да решавате ситуации со кои досега не сте се справиле. Поддршката доаѓа од вашите претпоставени, но вие ја доживувате како притисок и прекумерно оптеретување. Со лутина, се мешате во она што можете лесно да го направите, не сфаќате дека ви се отвора необична можност, при што, со малку дополнителен напор, можете трајно да се славите.

Љубов Вие сте фокусирани на вашите потреби. Уживате во интимност со саканата личност затоа што сакате да го задржите секој момент поминат со неа. Сепак, во исто време, вие сте предизвикани да не пропуштите ниту еден социјален настан на кој сте поканети надвор од вашето приватно опкружување.

Здравје Болки во грлото.

БИК (21.4 – 21.5)

Работа Ова е време кога треба да бидете исклучително внимателни за да избегнете каква било агресија во работното опкружување. Покрај тоа, пазете се од повреди, особено ако вакво нешто е можно на вашето работно место. Интензивирањето на сите врски може да биде премногу барано за вашата психа, па дури и тоа се заканува да резултира со неконтролиран излив на гнев кон кој сте склони овие денови.

Љубов Имате чувство дека нешто не е во ред со вашата врска. Колку и да сте сигурни во вашите претпоставки, немате начин да ги докажете. Сомнежите привлекуваат темен облак на полето на вашата loveубов, па затоа може да побарате утеха во loveубовната авантура која освен што е страсна, е и краткотрајна.

Здравје Болки во нозете

БЛИЗНАЦИ (22.5 – 21.6)

Работа Работните места се натрупуваат, добивате сè повеќе задачи, а со тоа и одговорности. Добро време е да ја реорганизирате вашата работа, без разлика дали станува збор за лична пренамена или прераспределба на обврските со кои би префрлиле дел од вашиот товар на луѓето со кои работите. Во секој случај, периодот е одличен за големи потези што ќе ви дадат подобра иднина.

Љубов Врската со саканата личност влегува во фаза во која нема несогласувања за кои сте се сопнувале порано. Полни сте со позитивни вибрации, па лесно можете да ги надминете недостатоците кои претходно тешко ги надминувавте. Малата ренесанса носи значително полнење на љубовни батерии што ќе ви требаат во наредниот период.

Здравје Болки во нозете.

РАК (22.6 – 22.7)

Работа Вие почнувате да се прашувате себеси. Вие сте брзи и паметни во комуникацијата, сè работи како што треба, но резултатите недостасуваат. Финансиските проблеми ве оптоваруваат. Нема друго решение на тоа поле, освен да се чека трпеливо да заврши овој тежок период. Позитивните вести доаѓаат од официјални лица, но тоа не ги решава сите проблеми во целост затоа што ќе мора да почекате за вистинскиот исход.

Љубов Тешка борба се одвива на полето на љубовта. Нешто не ви дозволува да се откажете од своите ставови, а другата страна се однесува слично. Ако не најдете начин да ги решите недоразбирањата, секое понатамошно двоумење доведува до трајно ладење и прекинување на емоционалната врска.

Здравје Несоница

ЛАВ (23.7 – 22.8)

Работа Треба да завршите сè одеднаш и да направите големи чекори напред. Пазете се од претерувања, особено во количината на работа што ја преземате. Финансиите ве загрижуваат, но не повеќе од вообичаеното за вас во овој период. Очекувајте повик од личност од минатото. Ви пренесува информации што ќе ви бидат важни во иднина.

Љубов Претерувате со некои проблеми. Вие поминувате време обидувајќи се да ги решите сомнежите со разговор. Без оглед на тоа како се позиционирате, разговорот не тече во двете насоки, како да зборувате сами со себе. Ова ве фрустрира, па ако не запрете на време, можна е сериозна кавга, која подоцна тешко ќе ја надминете.

Здравје Бронхитис.

ДЕВИЦА (23.8 – 22.9)

Работа Овие денови сте полни со енергија и виталност. Имате силен авторитет и самодоверба, па лесно можете да влијаете на околината. Можете да добиете признание, како знак на мало внимание за вашите претходни напори. Можно е важна личност да се обиде да влијае на вас, но вие ќе бидете свесни за лошите намери. Некој од непосредната околина сака да ви се довери, што ве принудува да се повлечете.

Љубов Изложени сте на напади од сите страни, па затоа и ова поле на животот не е поштедено за вас. Постои одредена дискусија со саканата личност, и ако не сте доволно трпеливи, динамичен разговор се заканува да прерасне во горчлива кавга од која раскинувањето е единственото решение. Повлечете се на време.

Здравје Внимавајте на вашата исхрана.

ВАГА (23.9 – 22.10)

Работа Време е за практични активности и нови идеи што можете веднаш да ги примените во дело. Покрај тоа, ова е исто така период кога може да очекувате финансиски компликации. Сепак, покрај неочекуваните трошоци, има и некои значителни приливи на пари, така што нема преголема причина за загриженост. На работа страдате од притисокот со кој во моментот се справувате.

Љубов Вие имате тенденција да се пензионирате и да поминувате долги периоди на време сами. Ако имате партнер, за среќа, тој ќе има разбирање за вашата тишина, а ако не, можно е да воспоставите контакт со личност која на некој начин е невообичаена и ве оптеретува со своите чудни животни проблеми.

Здравје Внимавајте на белите дробови.

СКОРПИЈА (23.10 – 22.11)

Работа За многумина, овој период ќе им донесе подобрување со кое ќе се гордеат. Меѓутоа, ако постапите набрзина, можете да направите погрешен избор и на тој начин да пропуштите сè што ќе ви се понуди. Во секој случај, овие денови ништо не поминува без дополнителни компликации, а добрата вест е дека сепак можете да постигнете успех доколку сте доволно трпеливи и упорни.

Љубов Неповолните аспекти што го опишуваат вашиот loveубовен живот овие денови сугерираат целосна динамика во односот со вашиот партнер, но истовремено и тешко решавање на проблемите. За некои, овој период ќе донесе сериозни компликации во емоционалните врски, што ќе остави трајни последици.

Здравје Алергии.

СТРЕЛЕЦ (23.11 – 21.12)

Работа На работа ве притискаат. Треба да воспоставите рамнотежа помеѓу барањата на претпоставените и вашите приватни потреби. Во исто време, тоа е неповолен период за какви било односи со јавноста. Сè што правите ќе биде погрешно претставено. Бидете претпазливи во комуникацијата, можни се недоразбирања, особено во местата каде што луѓето се во позиција да одлучуваат за вас.

Љубов Вистинскиот момент за разубавување, иако од вас сјае енергијата на романтиката, како да сте излегле од бајка. Некои од вас се навистина за вљубени во овој период, а оние кои се на слобода се оставени на фантазијата и исчекувањето на радосна средба. Бидете приземни за да избегнете разочарување.

Здравје Пазете се од повреди.

ЈАРЕЦ (22.12 – 20.1)

Работа Во случај овие денови да очекувате решение или одлука од претпоставените, големи се шансите исходот да биде неповолен. Од некоја причина, не гледате многу работи на вистински начин, изложени сте на измама, заткулисни активности и лоши намери на луѓе кои имаат можност да одлучат за вас. Ако одите на суд, обидете се да го продолжите и со тоа да избегнете загуби.

Љубов Се чини дека има конфликт или спор околу заедничките финансии. Некој близок може бурно да реагира на она што го смета за непотребно трошење пари. Во исто време, вашиот социјален живот е во пораст. Опкружени сте со креативни луѓе кои ве инспирираат.

Здравје Грижете се за белите дробови.

ВОДОЛИЈА (21.1 – 19.2)

Работа Вие сте збунети затоа што ви недостасува поддршка на која сметавте. Покрај тоа, ако одите на патување овие денови, бидете подготвени за компликации, гранични проблеми и одложувања. Ја интензивирате комуникацијата со луѓе кои се во странство, но сепак сте далеку од реализација. Сè на сè, непријатен период од кој, за среќа, излеговте без последици.

Љубов Проблемите со пари влијаат на атмосферата во вашиот дом. Вие сте чувствителни на лошо расположение во блиско опкружување, така што ова може да произведе минлива напнатост. До крајот на неделата, напнатоста ослабува, воспоставена е хармонија, за да можете да се опуштите и да го насочите целото внимание на други активности.

Здравје Бидете умерени со храната.

РИБИ (20.2 – 20.3)

Работа е поволен период за подобрување на односите со соработниците. Интересни и влијателни луѓе влегуваат во вашиот живот, но мора да внимавате да не ги одвраќате од вас со вашата потреба да ги воодушевите. Работната средина се подобрува, но во исто време некои активности зад сцената го достигнуваат својот врв. За да избегнете компликации, обрнете внимание на кого разговарате.

Љубов Премногу сте фокусирани на професионални активности, па затоа се одразува на вашиот емотивен статус. Опкружени сте со луѓе вклучени во заткулисни активности, а меѓу нив е и личност од спротивниот пол, која тајно ве привлекува. Постојат одредени тајни разговори, преписки, дури и авантура што поминува

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Час и половина чиста аудио-визуелна среќа за фантастична идеја што ни докажува дека не е сè толку скапано во овој развој на човештвото што...

Fine Living

Кога конечно ќе се соочиме со фактот дека потоплиот дел од годината дојде и помина, конечно можеме да се свртиме кон сите убавини на...

Cotton Club

Пернил Тејсбаек, е ултимативна scandi it – девојка, открива за Net-a-Porter кои модни правила не смееме да ги кршиме по секоја цена. Посебна летна...

Fool Moon

Малиот принц е ремек-дело на литературата за деца, но секој што го зеде овој краток роман на Антоан де Сент-Егзипери повторно во своите раце...