Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Наполни 100 години и почина! Голема тага во светската кинематографија… беше прва жена…

Италијанската актерка Франка Валери, позната комичарка, легенда на италијанската глума, починала пред два дена на 100-годишна возраст во нејзиниот дом во Рим.

– Таа почина во сон, девет дена откако го прослави својот сто роденден – нејзината ќерка, оперската пејачка Стефанија Бонфадели, даде изјава за „Кориере дела Сера“.

Во годините по војната, таа била меѓу првите жени што глумела во комедии. Италијанците ја обожаваа особено во периодот меѓу 50-тите и 70-тите години на минатиот век, кога таа играше улоги прво на радио, а потоа и на телевизија и во филмови, јавуваат италијанските медиуми.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Познати личности позираа во гламурозни креации од својот … дом. Еми наградите оваа година можеби беа виртуелни и немаше црвен тепих со физичко присуство,...

Fool Moon

Познатиот американски рок-музичар Брус Спрингстин денес го слави својот 71 роденден во друштво на сопругата Пати Скијалфа (67) со која е во брак 29...

Cotton Club

Ние ја сакаме модата затоа што некако не заокружува, таа делува како филтер што помага да падне светлото точно на начинот на кој треба...

Four Seasons

Ѕирнете во волшебниот и ултра-ексклузивен 21 Royal Suite – најекстравагантната приватна дестинација на Дизниленд. Најексклузивната адреса во Дизниленд сега е 21 Кралска улица, дискретно...