Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Најточниот хороскоп во светот, 97% точен: Одамна, пророштвото на тибетски монаси открива сè за секого!

Откријте какви сте и со која личност можете да се согласите, врз основа на годината на раѓање

Тибетската филозофија вели дека годината на раѓање може да одреди каква личност ќе станеме, но исто така ни кажува многу за тоа какви сме биле во минатите животи, како и за тоа со која генерација можеме да се согласиме и со која не можеме.

Пронајдете ја вашата година на раѓање:

Монах – 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 година
Јако сонце – 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 година
Млада месечина – 1949, 1961, 1973, 1985, 1997 година
Црн бик – 1948, 1960, 1972, 1984, 1996 година
Кожна нараквица – 1947, 1959, 1971, 1983, 1995 година
Желка – 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 година
Гонг – 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 година
Украсен минерал- 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 година
Извор – 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2002 година
Противпожарен чувар – 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002 година
Кобра – 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 година
Змеј – 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000 година

МОНАХ

Вие сте отворена весела личност која лесно ги победува срцата на луѓето. Речиси ништо не може да ви го расипе расположението. Вие сте внимателни кон другите, на нивните желби и потреби, но од време на време исто така сакате да се расправате. Тоа е еден вид храна за вашата душа. Во минатите животи бевте пророчица, комичар, патувачки трговец и еден вид владетел на мала заедница. Вашите среќни броеви се 13, 25 и 37. Оние што се родени во знакот на „противпожарен чувар и желката“ најмногу ве радуваат, и не се препорачува да им се приближите на оние родени во знакот на изворот.

ЈАКО СОНЦЕ

Вие сте некој кој постапува одлучно и прецизно во тешки ситуации. Секој може да смета на вас, а луѓето едноставно ја обожаваат вашата смисла за хумор. Вашиот најголем страв е дека некој ќе ви ја ограничи слободата. Во минатите животи бевте религиозен водач, ловец, советник, трговец и учител. Вашите среќни броеви се 12, 24 и 36. Уживате да се дружите со оние родени во знакот кобра и оние родени во знакот на кожна нараквица, но не се согласувате со црниот бик.

МЛАДА МЕСЕЧИНА

Постојат две страни на вашата личност. Во текот на денот сте чувствителни, љубезни, желни за љубов … но како што се приближува ноќта, станувате постудени и динамични. Затоа вашиот партнер ве обожава. Во минатите животи, вие бевте платен убиец, детектив, лекар, водач на тајно општество, ловџија и крвник. Вашите среќни броеви се 11, 23 и 34. Вие сте најубави во друштво на црниот бик и млада месечина, но не ги разбирате оние родени во знакот на гонг.

ЦРН БИК

Не сакате заобиколување во животот и ако некој почне да ве влече, експлодирате веднаш. Важно е да се кажат работите директно, јасно и прецизно. Сакате да доминирате – во врска, на работа и меѓу пријатели, затоа што чувствувате дека сте родени да водите, а не да следите. Во минатите животи бевте политичар, бизнисмен, диригент и судија. Вашите среќни броеви се 10, 22 и 34. Најдоброто време го имате со змејот и младата месечина, но држете се подалеку од Јакото сонце.

КОЖНА НАРАКВИЦА

Сè за вас е мистериозно и непознато. Ретко се приврзувате за некого, но кога ќе го направите тоа, тоа значи дека имате силни чувства. Вие менувате периоди на активен живот и зголемени социјални активности со оние во кои сакате да бидете сами. Не сакате агресија, но склони сте кон тоа ако треба да се заштитите. Во минатите животи, вие бевте на работ на законот – трговец со оружје, ловџија на богатства, коцкар, но и дипломат и алхемичар. Вашите среќни броеви се 9, 21 и 33. Најмногу ви се допаѓа јакото сонце и кобра, а змејовите ви пречат.

ЖЕЛКА

Се обложувате на сè што е безбедно и мудро. Кога планирате нешто, можете да бидете неверојатно тврдоглави. Во врска, вие сакате нежност. Верувате во здрав разум и затоа не дозволувате искушенија да ве тресат. Во минатите животи бевте ѕидар, ковач, земјоделец и кројач. Вашите среќни броеви се 8, 20 и 32. Најмногу од сè, сакате да бидете во близина на монахот и противпожарниот чувар, но никогаш во близина на млада месечина.

ГОНГ

Со три збора, вие сте – дарежлив, благороден и лојален. Вие сте многу почитувана личност која презира предавство и прељуба. Подготвени сте да ја превземете вината врз себе дури и кога нема причина за тоа, затоа што сметате дека сте одговорни за целиот свет. Во минатите животи сте биле археолог, вајар, чевлар и адвокат. Вашите среќни броеви се 7, 19 и 31. Украсниот минерал и изворот се вашите најдобри придружници и треба да се држите настрана од млада месечина.

УКРАСЕН МИНЕРАЛ

Насилството ве депримира, а сè што е непознато не ви се допаѓа. Вие сте благородна душа, не сакате бучава и сакате да бидете сами или во друштво на соседите. Тешко е да се освои вашата доверба, но кога ќе се заубите, подготвени сте да го жртвувате својот живот за љубовта. Во минатото бевте златар, дизајнер, тренер на животни. Вашите среќни броеви се 6, 18 и 30 години. Гонг и извор се ваши омилени и не се вклопувате со „противпожарниот чувар“.

ИЗВОР

Вие дури и не знаете што е суровост и не можете да ја поднесете неправдата и комерцијализмот. Вие ги почитувате човечките чувства и никогаш нема да ги изневерите оние што веруваат во вас. Вие сте посветени и грижливи. Во минатите животи бевте пејач, музичар, свештеник, дипломат и трговец со ткаенини. Вашите среќни броеви се 5, 17 и 29. Вие сте најкомпатибилни со гонг и украсниот минерал, додека дружењето со монах не се препорачува.

ПРОТИВПОЖАРЕН ЧУВАР

Редовно поставувате високи цели за себе и ако не ги постигнете, чувствувате неверојатна вина. Имате многу пријатели, но и покрај тоа, често се чувствувате осамено. Ваша задача е да бидете светлост во светот на темнината, но не секој може да ве разбере. Малку се луѓето што навистина ќе знаат што претставувате, затоа што сте талентирани и богати. Во минатите животи бевте лекар, билкар, готвач,истражувач и научник. Вашите среќни броеви се 4, 16 и 28. Најдобро се совпаѓате со украсниот минерал и желка, а не се согласувате со кобра.

КОБРА

Вие сте одличен говорник! Вие сте во можност да ги воодушевите луѓето со најздодевната приказна. Може да ги стимулирате емоциите кај другите, и ако правилно го користите тој талент, ве чека успех. Среќата во љубовта ќе ве следи целиот живот. Во минатите животи бевте пират, монарх, благајник и зеленчук. Вашите среќни броеви се 3, 15 и 27. Вие сте најдобри со кожна нараквица и јакото сонце а не се согласувате со противпожарниот чувар.

ЗМЕЈ

Непредвидливи сте, во еден момент сте огнен змеј, во друг сте шарена пеперутка. Вие сте во состојба да се издигнете над сите проблеми и да го гледате животот на поинаков начин. Во минатиот живот сте биле сликар, шверцер, гласник, поет и писател. Вашите среќни броеви се 2, 15 и 27. Одлично се согласувате со црниот бик и украсниот минерал, и во никој случај со кожната нараквица.


Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...

Cotton Club

Уметноста на традицијата се истакнува како клучен дел од кампањата Dolce & Gabbana есен/зима 2020 Манекенката Кјара Скелси се појавува на кинематографски, црно-бели фотографии...

Green Tea

Запушените синуси можат да го отежнат секојдневието и да создадат проблеми како што се отежнато дишење, главоболки, па дури и проблеми со губење на...