Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Најлуксузни аудио кабли некогаш направени

Дали сте размислувале за создавање на домашно кино, кој ќе го задоволи бараниот аудиофил во вас?

Па, ако е така, тогаш дефинитивно треба да обрнете внимание на овие рачно изработени кабли, кои ветуваат дека испуштаат највисок квалитет на звук што постои. Италијанската компанија, наречена Liutanie Audio, е креатор на овие кабли, кои ги опишува како најдобри неутрални конектори од злато, потенцирајќи дека нивниот естетски привлечност е всушност последната на списокот на приоритети, иако тие се дизајнирани и изработени со рака како скапоцен накит. Нивната цел е да репродуцираат неверојатно квалитетен звук. Како што велат од оваа компанија, употребата на златни конектори ќе го „ресетираат секој параметар на вашиот аудио систем, враќајќи го неговиот баланс, природност и неверојатно динамичен опсег“.

Од Liutanie велат дека нивните конектори ги елиминираат сите нарушувања предизвикани од врската, ја откажуваат бучавата и назалноста на средната фреквенција и, накратко, го отстрануваат секој звук што не постои природно во одредена аудио снимка. Конекторите за Liutanie Gold Connections имаат капацитет од 100А и волумен на поддршка што достигнува до невозможно ниво.

Каблите се создадени од ексклузивни материјали користејќи голема количина на 24-каратно чисто злато. Каблите од Liutanie Olimpo Gold Connections се достапни во различни должини и конфигурации за специфични потреби. Исто така, постои комплет кој чини неверојатни 64.440 евра, што ќе ви понуди се што ви треба за да уживате во кристално чистиот звук.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...